Zalety soczewek Acuvue – wielość modeli, wygoda życia

No Comments

Rozwój technologii i wyjątkowo korzystne ceny sprawiły, że wybór: soczewki kontaktowe czy okulary dla większości osób nie jest już większym problemem. Większość z nich korzysta z obu tych form korygowania wzroku wymiennie, stosując soczewki np. w trakcie treningów sportowych, co znacznie podwyższa komfort ćwiczeń czy przy większych wyjściach, kiedy okulary nie do końca sprawdzają się w dobranej stylizacji.

https://www.acuvue.pl/
Wykonywane z wyjątkowo miękkiego, komfortowego w użytkowaniu i delikatnego materiału soczewki Acuvue to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli na  rynku skierowanych do osób poszukujących możliwość korygowania wzroku. Powodem jest nie tylko wysoka jakość wykonania soczewek, ale też ich wielość ich modeli pozwalające osobom z naprawdę zróżnicowanymi wadami wzroku dobrać właściwe soczewki. Do dyspozycji mają bowiem wygodne w użytkowaniu soczewki 1-dniowe, 2-tygodniowe, miesięczne, toryczne – dla osób z astygmatyzmem, soczewki multifokalne – osób wymagających korekcji wzroku do wyraźnego postrzegania bliży oraz dali czy soczewki akcentujące – delikatnie podkreślające naturalny kolor tęczówki oka i dające dodatkowy, atrakcyjny blask oczu.

Delikatność soczewek Acuvue powoduje, że nauka ich zakładania i zdejmowania pod okiem specjalisty w salonie optycznym przebiega wyjątkowo sprawnie i bezboleśnie, zmieniając komfort życia ich użytkownika na dobre. Wygoda noszenia, soczewka płynnie przesuwające się po powierzchni oka i zwiększając pole widzenia – warto sprawdzić, czy takie rozwiązanie nie jest idealne też dla nas…

Categories: Wzrok

Przesuszona sk�ra – czy to pow�d do niepokoju

No Comments

Skóra jest mocną, ochronną powłoką, która zabezpiecza ciało człowieka przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Chroni przed nadmiernym wychłodzeniem i przegrzaniem, zabezpiecza przed czynnikami chorobotwórczymi, szczelnie izoluje wnętrze organizmu przed zagrożeniami płynącymi ze świata zewnętrznego. Jest elastyczna, łatwo się rozciąga, kiedy przybywamy na wadze, ale równie szybko powraca do pierwotnego stanu. Jej wygląd wskazuje na ogólną kondycję organizmu. Zdrowa jest gładka, dobrze nawilżona i napięta, ale niezwykle łatwo to zmienić. Przesuszona skóra to najczęściej pojawiający się problem. Zwykle jest to wynik nieprawidłowej pielęgnacji, używania niewłaściwych kosmetyków, wysuszających mydeł i innych, niekorzystnych czynników. Skóra traci wówczas swoją ochronną warstwę lipidową, staje się zaczerwieniona i wrażliwa. Sucha skóra ma tendencję do infekcji i szybciej zaczynają w niej zachodzić procesy starzenia. Brak bowiem właściwego jej nawilżenia znacząco zmniejsza zdolność do wiązania wody w tkankach, a co za tym idzie stopniowej utraty elastyczności i jędrności. Nadmiernie przesuszona skóra staje się cienka i mało sprężysta. Tylko szybko podjęte działania i zmiana nawyków pielęgnacyjnych są w stanie poprawić jej kondycję. Wysuszona skóra to często efekt stosowania niektórych leków czy toczących się w organizmie procesów chorobowych. Choroby skórne, alergie czy inne przewlekłe schorzenia często manifestują zmianami skórnymi. Pojawić się może szorstka skóra, świąd czy nieefektowne przebarwienia, które jednoznacznie pokazują, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego.

https://neutrogena.com.pl

Categories: Bez kategorii